Home ARTIKUJ Të arrestuarit për terrorizëm: Shkuam në Siri pas thirrjes së Enver Hoxhajt

Të arrestuarit për terrorizëm: Shkuam në Siri pas thirrjes së Enver Hoxhajt


Seanca ndaj të arrestuarve të djeshëm për terrorizëm është duke vazhduar në Gjykatën e Improvizuar në Kino ABC në Prishtinë.

Siç njofton Koha.net nga burime brenda seancës, disa nga të arrestuarit kanë deklaruar se kanë shkuar në Siri pas thirrjes së ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, për përkrahje të forcave opozitare atje.

“Disa nga të arrestuarit për terrorizëm në gjykatë deklaruan se kanë shkuar në Siri në kohën kur ministri Enver Hoxhaj ka dalë dhe ka bërë thirrje për përkrahje të forcave opozitare në Siri”, citon Koha.net fjalët e disa prej të dyshuarve për terrorizëm që sot janë paraqitur para gjykatës.

Delegacioni-nga-Siria

Ministria e Punëve të Jashte pret delegacionin e Xhihadistëve Sirianë dhe ju premton se do të dërgoj xhihadistë që t’iu përkrahin.

Kliko poshtë linkun

http://www.mfa-ks.net/?page=1,4,1216&offset=1

Previous articleSHBA ndihmon me 225 milion dollarë Izraelin me raketa qe me to të vrasë fëmijët në Gaza
Next articleISH-MUSLIMANI N’XHAMI!