Shtrydhni 1 limon dhe përziejeni me 1 lugë vaj ulliri dhe do ta përdorni gjithë jetën –

0
457

Disa trajtime natyrore mund të japin efekt pozitiv përnjëherësh në shumë pjesë të organizmit duke kuruar dhe parandaluar problem serioze.

Kjo recetë është një trajtim detoks fantastik i cili do t’ju pastrojë trupin dhe do të zgjidhë problemet me lodhjen dhe mungesën e energjisë.

Dhe gjithçka ju duhet është vaj ulliri dhe limon dhe sapo ta provoni nuk do të ndiheni më të lodhur apo në humor të keq gjatë gjithë kohës. Do t’i japë energji trupit tuaj, do t’ju freskojë dhe do t’ju mbajë të shëndetshëm.

Trajtim për shumë problem shëndetësore
Ekspertët pretendojnë se ky trajtim është përdorur për shekuj me radhë për të parandaluar problem të shumta shëndetësore.

Për shkak të vetive të pafund dhe lëndëve ushqyese që përmbajnë limoni dhe vaji i ullirit, kombinimi i këtyre dy përbërësve e bën një përzierje të fuqishme e cila trajton dhe parandalon shumë sëmundje.

Ekspertët pretendojnë se mund të trajtojë dhe të parandalojë problemet e mëposhtme:

Problemet kardiovaskulare
Për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore në vajin e ullirit, i cili është vital për trajtimin e kolesterolit të keq dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut, kjo përzierje parandalon problemet kardiovaskulare dhe është shumë ndihmës në trajtimin e shqetësimeve në zemër.

Problemet reumatike
Ky kombinim ka aftësi të fuqishme antinflamatore, ndaj përdorimi i rregullt në një stomak bosh trajton dhimbjet e kyçeve dhe të gjithë shqetësimet reumatike.

Kapsllëku
Kjo përzierje është një lubrifikues i fortë dhe efektiv për mukozën digjestive ndaj aktivizon funksionin e mëlçisë dhe tëmthit. Për më shumë ndihmon tretjen dhe heqjen e mbetjeve nga trupi. Për shkak të vetive të fuqishme antioksidante, gjithashtu kjo përzierje pastron të tërë sistemin dhe toksinat e akumuluara.

Pastron mëlçinë, veshkat dhe tëmthin
Konsumimi i lëngut të një limoni me një lugë gjelle vaj ulliri në një stomak bosh parandalon dhe rritjen e gurëve të tëmthit. Thjesht pijeni me një gotë ujë, një orë para se të hani mëngjes dhe do të detoksifikoni veshkat, mëlçinë dhe tëmthin. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here