Home ARTIKUJ Kryeimami Bajgora takoi studentët kosovarë në Riad

Kryeimami Bajgora takoi studentët kosovarë në Riad

Driton Lekaj-Sabri BajgoraGjatë një vizite të kryeimamit Sabri Bajgora në kryeqytetin e Arabisë Saudite, në Riad, ku është ftuar për të marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare për studime kuranore, ai u takua edhe me studentët kosovarë, që studiojnë në atë qytet.

Në këtë takim, kryeimami vuri në pah angazhimet e mëdha, që po i bën Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës, që muslimanëve kosovarë t’u jepen të drejtat elementare që po u mohohen, siç janë shkollimi i vajzave të mbuluara, mësimi i lëndës fetare nëpër shkolla e çështje të tjera të cilat i preokupojnë muslimanët kosovarë.

Në fund të takimit, kryeimamit iu nda një mirënjohje nga Unioni i Studentëve Kosovarë në Riad, në shenjë nderimi dhe respekti./Shembulli/Besimtari.com

Takim me studentet
Takim me studentet

Previous articleIsh ushtari i UÇK-së hoxhë Shukri Aliu kërkon lirimin e menjëhershëm nga burgu
Next article“Nuk e njoh Izraelin dhe nuk debatoj me izraelitët” / Video