Erdogan, Beogradit ndërto xhami në qendër

0
352

273201ad-a0dc-49db-a9e0-12ea7ce49437-444x333Vëllau i shqiptarëve Erdogan do Xhami në mes të Beogradit, Serbia përgjigjet me Po.

Kërkesa e kryeministrit turk, Regjep Tajip Erdogan, për një Xhami në qendër të Beogradit është pranuar nga shteti Serb.

Prej ditësh disa medie serbe dhe së fundi Radio Televizioni Serb (RTS) dhe (B92)
kan dhën lajmin se shteti Serb ka pranuarë kërkesen e Erdogan, shkruan Press Inffo.

Serbia tregoi një qëndrim pozitiv, duke thënë se parlamenti Serb ka aprovuar një plan të tillë.

Beogradi është një nga të paktat kryeqytete të Bashkimit Evropian që nuk kanë xhami për myslimanët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here