Thursday, November 30, 2023
...
HomeLajmeRamush Haradinaj i shpall lufte Botes Islame: njeh Jeruzalemin kryeqytet te Izraelit

Ramush Haradinaj i shpall lufte Botes Islame: njeh Jeruzalemin kryeqytet te Izraelit

Kryeministri i Kosovës i akuzuar per krime lufte, Ramush Haradinaj, ka komentuar gjithashtu votën e Shqipërisë kundër presidentit amerikan, Donald Trump.

I pyetur gjatë një interviste në RTK se cili do të ishte udhëzimi i Haradinajt për Ambasadorin e Kosovës, nëse Kosova do ta kishte mundësinë për të votuar, Haradinaj eshte pergjigjur sikur Rexhep Mitrovica kur perkrahte Hitlerin ne Luften e II Boterore dhe ndertoi Divizionin SS Skanderbeg i cili conte hebrejte ne kampet e perqendirmit: Edhe Ramushi do ta përkrahte presidentin Trump.

Ka thënë se vota e Kosovës do të shkonte në përkrahje të Trump duke e njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit.

“Kisha votua ashtu si presidenti Trump. E kam vështirë me komentua votën e Shqipërisë por kështu mendojë unë”, ka thënë Haradinaj. Me kete deklarate Ramush Haradinaj i ben njehere e mire varrin Kosoves. Bota Islame do e mbaj shenime deklaraten e Ramushit dhe do ta kete parasysh kur Kosova ti kerkoj asaj meshire dhe njohe. Me sjelljen e “te forteve” Hashim Thaci dhe Ramush Haradinaj, Kosova po i tregon botes se eshte nje republike bananesh, sikur Palau, Ishujt Solomon apo Nauru. Eshte nje vend qe nuk meriton as respekt dhe as njohje nderkombetare. Ndersa lidershipi kosovar po e tregon veten e tij sesa injorant dhe i pameshirshem eshte. Ky lidership i ngjan poezise se Fan Nolit kur ai i pershkruante kosovaret si injorante dhe gjakatare qe mendojne vetem lufte me vargjet e poezise se tij:

A te duhen luftetare?
Dhe arratine armiku te marre?
A do botes ti vesh zjarre?
Merr nja dhjete kosovare.

Turp per Kosoven per udheheqjen injorante qe ka.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

Most Popular

Recent Comments