Home Lajme Turqi, tre ministra japin dorëheqje brenda një dite

Turqi, tre ministra japin dorëheqje brenda një dite

(u130u)CGB

Ministri i Mjedisit dhe Urbnizmit Erdogan Bajraktar është ministri i tretë që raportohet të ketë dhënë dorëheqje vetëm disa orë pasi dhanë dorëheqje Ministri i Ekonomisë Zafer Caglayan dhe Ministri i Brendshëm Muamer Guler.

Të tre këta kanë qenë të përfshirë në rastet për korrupsion, ku u arrestuan bijtë e tyre. Menjëherë pas paraqitjes së dorëheqjes Bajraktar i tha televizionit turk NTV se: “ Nuk ka asjgë për t’u shpjeguar. Unë nuk mund ta duroj presionin që është vënë mbi mua për të dhënë dorëheqje.

Previous articleSiri: Mbi 570 të vrarë nga Bombat me Fuçi
Next articleHaradinaj: “Nuk i respektoj flliqanat me mjekra”