Pastrim i thellë i veshkave: Pas këtij trajtimi, fillojnë punën pandërprerë!

0
283

Veshkat janë organ me rëndësi vitale në organizmin e njeriut, sepse e filtrojnë gjakun dhe nxitin hedhjen jashtë të materialeve të dëmshme nga organizmi.

Funksionimi si duhet i tyre është më se i nevojshëm dhe është koha që të mendohet për shëndetin e tyre.

Para së gjithash, filloni të ushqeheni shëndetshëm, sepse konsumimi i tepërt i kripës dhe yndyrave dëmton veshkat, e krahas kësaj ngarkon edhe enët e gjakut, që rezulton me sulm në zemër dhe sulm në tru.

Pos kësaj, nëse tepër shpesh përdorni analgjetikë (ilaçe kundër dhimbjeve), u bëni dëm veshkave. Mjekët kanë paralajmëruar: Kurrë mos merrni brufen, sidomos nëse jeni më të moshuar se 40-vjeçarë.

Ja edhe receta për ilaçin natyral, i cili përmirëson punën e veshkave dhe i pastron tërësisht:

Përbërësit:

7 gjethe të freskëta të avokados
2 litra ujë
Përgatitja:

Ziejini gjethet në ujë për 10-15 minuta, e më pas i procedoni dhe i lini të ftohen.
Lëngun e përgatitur e pini nga një gotë në mëngjes dhe një në mbrëmje.

Përmirësimin do ta vëreni pas vetëm disa ditësh!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here