Home Këshilla mjeksore Ilaq natural për kollin, laringitin , trakeitin dhe bronkitin

Ilaq natural për kollin, laringitin , trakeitin dhe bronkitin

Kjo pije mundë të mjekoj edhe kollitjen më të komplikuar, të cilën mjeksia moderne vështirë se e mjekon.

Zijeni një filxhan të madh (250ml) me qumësht. Lëreni të ftohet paksa.

Pastaj shtojini një lugë të madhe me gjalp (puter) dhe një lugë të madhe mjaltë.kidney-infection-home-remedies

Përzijeni mirë dhe shtojini një të verdhë veze të rrahur mirë dhe ¼ e lugës së mesme me sodë bikarbone (sodë buke).

Ky është një ilaq popullor shumë efikas jo vetëm për kollin por edhe për bronkitin, laringitin dhe trakeitin te fëmijët dhe të rriturit.

Ilaqi përdoret para gjumit, së paku 5 ditë. Të rriturit një lugë të mesme, fëmijët 1/ e lugës së mesme.

 Përzgjodhi dhe përshtati: Dr.med. Flakron Sabedini (Abdurrezak MD)

 

Previous articleSi të trajtoni sinozitin në kushtet e shtëpisë 
Next articleSpazmat e muskujve të këmbëve (grqet), ilaqe natyrore