Home Këshilla mjeksore Si të trajtoni sinozitin në kushtet e shtëpisë 

Si të trajtoni sinozitin në kushtet e shtëpisë 

yczh7jhrr1yqk0hdpd8
Një litër ujë
Një lugë gjelle rozmarinë
Një kokërr qepe
Një lugë kafe me kripë të jodizuar.

Merret uji, hidhet në një tenxhere, shtohet një kokërr qepë e grirë në njësi të vogla, një luge gjelle rozmarine dhe kripa. Lihen derisa të vlojnë. Pastaj hiqen nga zjarri dhe afrohet koka e mbuluar me peshqir për disa minuta. Përseritet disa herë në ditë.
Rezultati fillon të shihet brenda javës!

 

Previous articleAntibiotiku i bërë në shtëpi për sistemin imunitar. kollë dhe grip
Next articleIlaq natural për kollin, laringitin , trakeitin dhe bronkitin