Home Mjeksia Bimore Hurma parandalon disa sëmundje

Hurma parandalon disa sëmundje

Ky fryt na mbron nga një sërë sëmundjesh, teksa është shumë i mirë edhe për sytë.

Hurma përmban një agjent i cili quhet fisetina, vrasëse për qelizat kanceroze te gjirit duke i zhdukur ato dhe duke i dhënë më tepër imunitet qelizave të shëndosha.medine-mebrum-675x450

Gjithashtu është provuar se hurmat luftojnë plakjen e lëkurës, mbrojnë sytë dhe lëkurën, mbrojnë enët e holla të gjakut nga dëmtimet, çarjet dhe hemorragjia, si dhe mbron gjoksin nga qelizat kancerogjene përmes eliminimit te tyre dhe rritjes se aktivitetit mbrojtës te qelizave imunitare.

Previous articleMjalti mbron nga ulçera (i thati) në stomak
Next articleSulltanët mjekoheshin me Hixhama