Home Lajme Aktivisti i pederave mbytë veten

Aktivisti i pederave mbytë veten

90023124d521e540b8b8fab0dd579512_XL

Isa Sahmarli, 20 vjec, aktivist për të drejtat e LGBT nga Azerbajxhani vari veten dje me një flamur me ngjyrat e ylberit. Isa ishte president i grupit LGBT “Azad”.

Ai u gjet nga miqtë e tij në zyrën, ku punonte. Përpara se të kryente vetvrasje, Isa ndau me miqtë e tij një status në Facebook: “Unë po iki. Ky vend, kjo botë nuk është për mua… Po iki që të bëhem i lumtur… Thuajini mamit, që e dua shumë. Ju të gjithë jeni përgjegjës për vdekjen time. Kjo botë nuk është aq e fortë sa të mbajë ngjyrat e mia. Lamtumirë.

Previous articleHoxhë Sadullah ef. Bajrami për Ramush Haradinaj dhe Atifeten e zarfit
Next articleTerroristët të krishterë vazhdojnë të masakrojnë muslimanët