Home Zgjodhëm për ju. Të mirat e mustaqeve të misrit

Të mirat e mustaqeve të misrit

Pas leximit të këtij artikulli, nuk do t’i hidhni më asnjëherë mustaqet e misrit (qimet që mbulojnë misrin).

Shumë njerëz i hedhin ato poshtë sepse nuk e dinë se ka shumë përfitime shëndetësore, të cilat i gjeni më poshtë.

Parandalon krijimin e gurëve në veshka

Parandalon koagulimin e gjakut

Kontrollon nivelin e sheqerit në gjak

Kontrollon nivelin e kolesterolit

Si t’i konsumoni mustaqet e misrit?

Mustaqet e misrit nuk mund të konsumohen ashtu si janë, por si duhet të konsumohen?

Zieni ujin dhe shtoni ato. Më pas shërbeni atë si të nxehtë ose të ftohtë. Mund të shtoni lëngun e limonit për më shumë shije.

Vendosini mustaqet e misrit në një kavanoz qelqi mbushur me ujë dhe vendoseni kavanozin nën dritën direkte të diellit duke e lënë të qëndrojë për një ditë të plotë.

Në mbrëmje shtoni mjaltë dhe konsumojeni.

Vërejtje: Nuk këshillohet të konsumohet shumë sasi e mustaqeve të misrit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të konsumoni ato nëse jeni shtatzënë pasi mund të çojë në abort.

Previous articleFalja e dy rekateve para se të dalësh nga shtëpia (ruajtje nga e keqja jashte shtepise dhe mbrenda ne shtepi)
Next articleFARA E ZEZË DHE NE REÇETAT SHËRUESE TË FARËS SË ZEZË