Home Mjeksia Bimore Si ti luftoni askaridet (krimbat e bardhë në zorrë) – Recetë !?

Si ti luftoni askaridet (krimbat e bardhë në zorrë) – Recetë !?

Krimbat e bardhë (meshkuj) arrijnë deri në 15 cm dhe krimbat (femra) deri në 25 cm. Jetojnë në zorrët e njeriut, veçanërisht të fëmijëve. Bartës i tyre mund të jetë uji ose zarzavatet e palara mirë. Receta e mëposhtme është pothuajse 100{ad665188d2e1dd481ca1082a75a5a95cd65abe9addc30f8ce0b9a52794b3f058} e efektshme dhe nuk qarkullon në asnjë faqe interneti. Pra, po e sjell sot këtu ekskluzivisht për lexuesit e faqes sonë:
  • 40 gr thelpinj hudhre prerë në fetëza të voglaImages
  • 30 gr lule kamomili
  • 20 gr lule pelini
Lereni masën brenda 1 litre vaj ulliri extra virgine për 10 ditë.
Doza: Një filxhan kafe në mëngjes (esëll), një filxhan tjetër pas një orë, dhe pas një ore tjetër bëni klizmë me lëng kamomili.
Klizmën e përgatitni ashtu që, Zieni 30 gr rrënjë valeriana (një lloj bime) për 2 minuta dhe derdheni mbi 10 gr lule kamomili.
Përdorimi: me klizmë.
Previous article• Si ta ndalojme Masturbimin – Këshilla të arta !?
Next articleUthulla e hudhrës – Receta për sëmundjet e zemrës, tensionit dhe zorrëve