Si dallohet njeriu i marr mesysh?

0
325

 

 

Dhimbje koke
Zbehje fytyre
djersitje e shpeshte
urinim i shpeshte
gromesime dhe gogesime e shpeshte
gjume i paket ose i tepert
mungese oreksi
djersitje e duarve dhe e kembeve e shoqeruar me shpim
rrahje te forta te zemres
frike jonormale
zemerim a reagim i forte dhe i menjehershem
trishtim dhe ngushtim ne kraharor
dhimbje ne fund te shpines dhe ndermjet shpatullave
pagjumesi naten

Keto shenja mund ti kete edhe nje person qe nuk eshte marre mesysh per shkak te ndonje semundjeje organike apo psikike.

Mund te shfaqen si simptoma o te gjitha o nje pjese ne varesi te forces apo numrit te atyre qe te marrin mesysh.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here