Shoqnia e mire.. neja e paster eshte pregatitje per Xhennet..

0
393

Shoqnia e mire.. neja e paster eshte pregatitje per Xhennet..

Por jo shoqnia e hasedit dhe xhelozise, jo shoqnia e tille e cila ta rrotullon 15 here lukthin kur nin se nje vlla i joti i ka punt mire. Jo kshtu. Kjo shoqni seshte e sinqert. Kjo osht shoqnia e dyftyrshave qe interesi i caktuar i ka bashku.Shoqni e cila gezohet kur nin per suksesin tend.
Dhe ti gezohesh kur nin per miresine qe Allahu ia ka jep.. e nuk behet teme diskutimi nje mirsi qe dikush e ka, tash te behen miliona kalkulime ”Si, e qysh, e ka, e pse, e cfar” e kshtu me radhe… pse dikush u bo rahat, e pse dikush osht mire. Jo ksin shoqnie Jo. E qe fatkeqesisht kohe pas kohe po zhgenjehemi duke ndegju ksin lajme dhe ksi reflektime te ksaj xhelozie as nuk po i thom fminore, po jo njerezore.

(Shkeputur nga nje ligjerate e hoxhes Enis Rama)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here