Mrekullitë që bënë qepa | Mjeksia Islame

0
412

Mrekullitë që bënë qepa

Mrekullitë që bënë qepa

Qepët jo vetëm i japin shije ushqimit por ato gjithashtu janë një ilaç natyral për shumë sëmundje.

Qepa mund të trajtojë simptoma sikurse vjellja dhe vepron përgjithësisht si një antibiotik që përmirëson sistemin imunitar.

Qepa gjithashtu vepron si një mbrojtës kundër alergjive të ndryshme.

Qepa përmirëson edhe tretjen dhe ndihmon jashtë mase në rritjen e flokëve.

Edhe bronkiti mund të shërohet nëpërmjet konsumimit të qepës.

Edhe mirëmbajtja e eshtrave të forta është e mundur pikërisht falë konsumimit të qepës.

Falë vitaminave që ka, përfshi vitaminën B, qepa ju ndihmon për qarkullim të duhur të gjakut si dhe për mirëmbajtjen e shëndetit të zemrës /radiopendimi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here