Home Zgjodhëm për ju. Mjalti i Bagremit | Mjeksia Islame

Mjalti i Bagremit | Mjeksia Islame

Mjalti i Bagremit

(Akacia) është sigurisht një nga më te mirët, si për fytin ashtu dhe për të luftuar inflamacionet, në mënyrë që lehtëson tretjen. Për më tepër, është pastrues i mëlçisë, përveçse është dhe laksativ.

Ky lloj i mjaltit është i mirë për të gjithë ata persona që vuajnë nga pengesat në tretje, ndikon si qetësues, si dhe e ekuilibron gjithë organizmin. Shkaku i nivelit të lartë të fruktozës që përmban, mund ta konsumojnë edhe personat, të cilët vuajnë nga diabeti. U sugjerohet edhe fëmijëve deri në tre vjet, pasi që është mjaft i lehtë./mjeksiaislame

Previous article19 fakte interesante për bletët dhe mjaltin
Next articlePijet energjike rritin rrezikun per problemet me zemren tek adoleshentet