Lamtumirë aromës së keqe të gojës – Pastroni gojën tuaj me kripë himalaje!

0
383

Pastroni gojën tuaj me kripë himalaje!
Lamtumirë aromës së keqe të gojës.

Receta tradicionale tibetiane
Kjo recetë do t’ju ndihmojë të shkatërroni pllakën dentare, të neutralizojë aromën e pakëndshme të gojës si dhe t’i bëjë dhëmbët tuaj të fortë dhe të bardhë.

Duhet vetëm të ndiqni hapat e mëposhtëm:
1.Miksoni një lugë gjelle kripë Himalaje me një gjysmë gotë ujë (të cilin e keni zier më parë).
2. Përziejini mirë derisa të shkrihet plotësisht.
3.Hiqeni shkumën e krijuar në sipërfaqe të përzierjes.
4. Hidheni përzierjen në një kuti të pastër dhe lani me të dhëmbët si zakonisht. Përdoreni me furçë si një pastë normale, duke e zëvendësuar atë.

Kur të filloni të ndiqni këtë trajtim të fuqishëm dentar, do të vini re se dhëmbët tuaj do të bëhen gjithnjë e më të bardhë dhe të fortë. Lloji i kripës me të cilën përgatitet ky ilaç i fuqishëm në shtëpi për dhëmbët mund të krijojë ndjeshmëri në pllakën dentare, por nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni. Kjo pastë e kripur do të kujdeset për shkatërrimin e të gjitha baktereve dhe toksinave të dhëmbëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here