Si ta bëni organizmin tuaj mjedis alkalin (bazik), në mënyrë që të parandaloni sëmundjet?

0
398

-Si ta bëni organizmin tuaj mjedis alkalin (bazik), në mënyrë që të parandaloni sëmundjet?

-Si ta rregulloni pH-në e organizmit tuaj në mënyrë që mos të jetë mjëdis acidik?

-Çfarë sygjeroi shkenctari Robert O. Young në librin e tij “The pH Miracle (Mrekullia e pH-së) ?

-Si ta reduktoni aciditetin e tepërt në organizmin tuaj ?

Shkenctari Robert O.Young ka dhënë përgjigjen në këto pytje në librin e tij, me vetëm dy apo tre përbërës që I ka çdo shtëpi. Ai foli gjërësisht për sodën bicarbon apo sodën e bukës siç njihet në zhargonin popullorë , limonin dhe uthullën e mollës.

Ju nevoiten :1/3 e lugës së gjellës me sodë bicarbon , lugë gjelle të lëngut të limonit të freskët apo uthull e mollës së egër.

Gjithqka që ju duhet të bëni është që ti përzieni sodën bicarbon me lëngun e limonit dhe lëreni të shkumojë , kur të heket shkuma shtojani një gotë ujë dhe pini përzierjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here