Home Këshilla mjeksore Receta që mbron nga kanceri dhe tumoret

Receta që mbron nga kanceri dhe tumoret

Kjo recetë ua mban kancerin apo disa forma të tumoreve larg trupit tuaj.

Përzieni këto përbërës që të përfitoni efektet maksimale nga kjo recetë.

Merrni një të katërtën e lugës së çajit pluhur turmerik, një të katërtën e lugës së çajit me vaj ulliri dhe shtoni pak piper të zi.turmeric-powder-131206

Përziejini mirë, dhe më pas këtë përmbajtje mund ta përdorni në sallatat tuaja si salcë ose si shtesë në vaktet tuaja ushqimore apo edhe në supë.

Nëse e përdorni rregullisht, keni kujdes që ta konsumoni të freskët pasi kjo recetë nuk bën të qëndrojë për kohë të gjatë në raftet e kuzhinës tuaj.

Nëse konsumohet si ilaç, atëherë përziejeni me pak ujë në një filxhan.

Previous articleDobitë e gjetheve të dafinës
Next articleZemërimi ju sjell infarkt