Lëngu para gjumit që djeg dhjamin në kofshë dhe bark

0
391

Veçanërisht gjatë verës, ne jemi të gjithë shumë të shqetësuar për peshën shtesë që kemi marrë, por në fakt ka një mënyrë të thjeshtë për t’a hequr dhjamin në kofshë dhe në stomak.
Akoma më fantastik do të ishte fakti që t’a digjnim gjatë natës, ndërsa flejmë. Por për këtë duhet stimuluar metabolizmi, djegia e yndyrës çka ndihmon dhe në tretje.
Receta e mëposhtme do t’ju ndihmojë që të nisni këtë proces që djeg dhjamrat.
Nuk duhet të hani pak orë para se të flini gjumë dhe të pini këtë përzierje 1 orë para se të shtriheni në krevat.

Përbërësit:
Majdanoz
Limon
Uthull molle
Një lugë çaji mjaltë ose xhenxhefil

Përgatitja:
Thjesht duhet të përzieni në blender përbërësit e mësipërm në një gotë ujë dhe ta pini në vend të darkës, një orë para gjumit. Brenda 2 javësh do të shihni efektet e mrekullueshme. Nga Shije.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here