Kjo pije natyrale sheron infeksionet urinare

0
419

Kjo recetë e pijes që shëron funksionet e traktit urinar ka vlera shumë të mëdha ushqyese dhe ju vjen në ndihmë për këtë sëmundje.

Infeksionet e traktit urinar janë më të zakonshme në mesin e grave sesa tek meshkujt.

Këto infeksione shënojnë 8 milionë vizita në zyrën e mjekut çdo vit dhe trajtimi i tyre kushton më shumë se 1.6 miliardë dollarë.

Për t’ju ardhur në ndihmë, ne do t’ju tregojmë këtë recetë sesi të përgatisni një pije shumë bazike për të shëruar infeksionet e traktit urinar.

Përbërësit:

2 filxhanë me boronicë të kuqe;

2 portokalle;

2 filxhanë me spinaq;

2 degë selinoje;

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe pija juaj është gati. Këshillohet që ta konsumoni këtë 2 deri në 3 herë në ditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here