4 vajrat bimorë që do të transformojnë trupin tuaj brenda një muaji

0
399

Vitet e fundit dëgjojmë të flitet gjithmonë e më shumë për vajërat bimorë dhe për efektet e tyre të dobishme në organizëm. Ky trend i ardhur në Shqipëri ndoshta më vonë se në kultura e vende të tjera, tashmë është kthyer në një ritual të përditshëm përkujdesjeje dhe mirëqenieje, aq sa mund të themi me plot gojë që vajërat bimorë janë mjekësia e së ardhmes.

Të pasur me acide yndyrore Omega-3, përbërës me veti antioksiduese dhe antiinflamatore, këta vajëra kurues mund të përdoren për: tonifikim, shërim të plagëve, trajtim të lëkurës, hidratim, heqjen e njollave etj.

1.Vaj susami për të zbardhur dhëmbët

2.Vaji kastori për qerpikë dhe vetulla më të dendura

3.Vaj lini për detoksikimin e trupit

4.Vaj i pemës së çajit kundër akneve në fytyrë

/tesheshi.com/

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here