Siri: Masakër e re në qytetet Nabek dhe Damask nga forcat e regjimit të Assadit, pamje tronditëse (FOTO)

0
404

                                                                                                                                                               Ba_hcnACcAAFq2b.jpg-large

“Beteja të ashpra janë duke u zhvilluar ndërmjet forcave të regjimit dhe formacioneve ushtarake rebele” – tha observatori sirian për të Drejtat e Njeriut sipas AFP.

Të shtunën, forcat kriminale të Asadit kanë kryer një masakër të re në Nabek, ku janë gjetur trupat e 44 burrave, grave dhe fëmijëve, ndër të cilat 22 ishin fëmijë dhe 11 gra.

Imazhet që qarkullonin në rrjetet sociale, tregojnë kufoma të përgjakshme e të paktën pesë fëmijëve, në një tjetër masakër që u krye të dielën, u vranë 40 njerëz nga organizatat terroriste shiite nga Iraku dhe Libani, prej tyre 14 ishin fëmijë.

Forcat e Assadit kanë rrethuar dhe bombarduar qytetin Nabek, i cili shtrihet 80 kilometra në veri të Damaskut me gjithë artilerinë e rëndë, atë ajrore dhe tokësore,  dhe janë kryer bastisje në pjesë të qytetit që u pushtuan.

Agjencia e lajmeve “SANA” shtetërore nuk përmend asgjë për viktimat, por tha se ushtria po kryen operacione për ekzekutim dhe eliminim siç thonë të ”grupeve te armatosura terroriste “- tha Al – Jazeera .

“Muslimanët po masakrohen nga forcat shiite nga Iraku dhe Libani. Le të jete turpi mbi ata që thonë se, lufta në Siri nuk është një luftë kundër muslimanëve.” – u shpreh një aktivistë i zemëruar me atë që pa në fotot më poshtë, ku janë të vrarë dhe masakruar mbi 250.000 gra, fëmi dhe pleq në shumicen e rasteve.  /ilirida.net/

featured

Ba-oy_IgAAHbme.jpg-large

1460113_401602049943105_835788674_n

21b91u8

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here