Home Lajme Kosova SHTYPI I KOSOVËS 10.12.2012

SHTYPI I KOSOVËS 10.12.2012

“Koha Ditore”

SOT NIS ZBATIMI I IBM-SË

Kosova dhe Serbia kanë bërë përgatitjet e duhura për të filluar zbatimin e Marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufirit. Jetësimi i marrëveshjes së arritur më herët mes të dyja vendeve do të nisë të hënën në pikat kufitare në Merdar dhe në Jarinjë, ndërkaq nga 31 dhjetori edhe në Bërnjak dhe te Dheu i Bardhë.

Tituj të tjerë:

Qeveria nuk e financoi reformën e gjyqësorit, por donatorët

Haradinaj s’ndryshon mendim për SHIK-un, por e do koalicionin me PDK-në

Qeveria “harron” investimet në turizmin dimëror e malor

“Epoka e Re”

SHANSI I KOSOVËS

I pyetur rreth dialogut politik ne mes të Kosovës dhe Serbisë, publicisti shqiptar Kim Mehmeti është përgjigjur: “Dua të besoj se Kosova nuk do të përballet me humbije. Humbjet e saj të para kohës së çlirimit janë aq të mëdha sa edhe shekujt e kaluar nën sundimin serb. Kosova sot për herë të parë ka mundësinë të mos përdorë peshoren që mat humbjet, por atë që ia mundëson ta ruajë tërësinë e saj territoriale dhe pavarësinë si shtet i barabartë me të gjithë fqinjët”.

Tituj të tjerë:

IBM sot nis vetëm në Merdare – Ylber Hysa apo Ilir Dugolli zyrtar në Beograd?

Kosova s’mund të mburret me respektimin e të drejtave të njeriut

“Bota Sot”

ISA MUSTAFA NDËRTON DITËN, FATMIR SEJDIU SHKATËRRON NATËN!

Tituj të tjerë:

Kërkohet drejtësi për zgjidhjen e çështjes çame

Po bisedojnë për koalicione qeveritare apo po bëjnë hajgare politike

Sot, në 10 dhjetor Kosova e Serbia “i hapin portat”

“Tribuna shqiptare”

DUHET EDHE MBËSHTETJE POLITIKE PËR ÇËSHTJET AKADEMIKE – Rektori i UP, Ibrahim Gashi

Tituj të tjerë:

Dita D e njohjes së kufirit nga Serbia

Haradinaj: Me PDK-në, për hir të proceseve

“Express”

KREJT N’KONTROLL

Kundërshtitë mes drejtuesve të PDK-së nuk janë vërejtur në dy kuvendet e para zgjedhore, asaj të Therandës dhe Shtimes.

Tituj të tjerë:

Terri KOSTT-it – Dëmtimi i shtyllave elektrike nga moti i ligë ka lënë në terr tërë rajonin e Dukagjinit. Gjendja nuk ka arritur të normalizohet as ditën e diel. Në KOSTT thonë se po punojnë për sanimin e dëmtimeve. I ftohti e ka rritur konsumin e energjisë në tërë Kosovën dhe KEK-u mezi po ia del t’i furnizojë qytetarët.

“Zëri”

HARADINAJ IA “PRISHI” PLANET MUSTAFËS

Tituj të tjerë:

Afrimi me PDK-në, për hir të proceseve

IBM, pjesërisht nis zbatimin

Bora dhe të ftohtit kanë vështirësuar qarkullimin

“Kosova Sot”

TË GATSHËM PËR ZBATIMIN E MARRËVESHJES SË IMB-SË – NIS SOT

Tituj të tjerë:

Ministria e Shëndetësisë heton tenderin që e ka dhënë vetë.

Previous articleORGANIZOHET NJË MITING MADHËSHTOR I FITORES NË RRIPIN E GAZËS
Next articleMAQEDONI – PARTITË SHQIPTARE REAGOJNË PAS INCIDENTIT NË SHKUP