Sekreti i Assadit per linjen e furnizimit me naftë: nafta e papërpunuar e Irakut nga Egjipti

0
339

Qeveria e presidentit sirian Bashar al-Asad ka marrë importime substanciale të naftës bruto të Irakut nga një port egjiptian në 9 muajt e fundit, tregojnë dokumentet e transportimit dhe pagesave, pjesë e një tregtie larg syve te radarve që e ka mbajtur ushtarin te vazhdoje edhe perkunder sanksioneve perëndimore.

/zamanalwsl/9aq15h

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here