Home Lajme Pas mëse një viti në gjendje kome, me lexim të Kuranit i...

Pas mëse një viti në gjendje kome, me lexim të Kuranit i jep shenjat e para

Shejh Khalid El Hibshi i lexon rukje nje femije te prekur nga xhindet, mesyshi dhe magjia.

Femija eshte ne gjendje kome dhe ka qendruar me shume se nje vit ne spital por doktoret nuk arriten asnje rezultat. Se fundi i thane nenes se vajzes qe ta merte ne shtepi dhe ti lironte krevatin ndonje te semuri tjeter.

Doktori me i zoti i spitalit i tha: Nuk ka per te jetuar. Femija nuk degjon, as nuk shikon, as nuk merr fryme nga hunda apo goja dhe as nuk ha, gjithcka behet nga nje e care ne gryken e saj dhe i jepet me ane te aparaturave.

I lexuan disa persona rukje por per pak minuta dhe nuk kishte asnje reagim. Me pas i lexon dikush tjeter rukje te zgjatur dhe vajza shfaqi reagimet e para. Allahu ja mundesoi dhe shejh Khalidit qe ta vizitonte vete kete vajze dhe i lexoi rukje te gjate dhe shikojini vete reagimet.

Mos harroni se vajza eshte ne gjendje kome, doktoret thone se nuk ndien dhe nuk mund te reagoje sepse truri nuk dergon sinjale tek nervat por fjala e Allahut eshte me e madhe dhe vete Allahu eshte me i madh se gjithcka. Kur`ani sikur ti zbriste ndonje mali do ta shikoje malin te frikesuar, te dridhej nga frika ndaj Allahut. Shikojeni vete se cfare mund te beje fjala e Allahut nese lexohet me nijet sherimi.

Shiko videonhttps://www.youtube.com/watch?v=3RG5WW-1y6M

Previous articleHibiskusi për uljen e shtypjes së gjakut
Next articleShërimi i pikëllimit, shqetësimeve, dhembjeve dhe demoralizimit