Home Lajme Gaza, vriten 10 anëtarë të një familje

Gaza, vriten 10 anëtarë të një familje

Mjekët palestinezë kanë bërë të ditur për vrasjen e dhjetë civilëve nga një sulm izraelit në Gaza. Sipas burimeve të njëjta, bëhet fjalë për tri gra, gjashtë fëmijë dhe një burrë të vrarë.

Të gjithë ata mësohet se i përkasin së njëjtës familje, transmeton Rel.

Derisa Izraeli ka vrarë këta fëmijë presidenti i SHBA-së Barack Obama ka fajësuar sot militantët e Hamasit për nxitje të dhunës, duke hedhur raketa në territorin izraelit.

Obama ka thënë në Bangkok se mbështet fuqishëm të drejtën e Izraelit për t’u vetëmbrojtur

Previous articleJahjaga duartroket në ceremoni mortore
Next articleRreth Palestinës pro shqiptare dhe disa shqiptarëve kanibal e hipokritë