Home ARTIKUJ Forca e Sigurisë së Kosovës merrë pjesë në garat për memorizimin e...

Forca e Sigurisë së Kosovës merrë pjesë në garat për memorizimin e Kuranit në Arabinë Saudite

23_01_12_73560_FskForca e Sigurisë së Kosovës merrë pjesë në garat për memorizimin e Kuranit në Arabinë Saudite

Rijad, 2 Mars 2013

Nën udhëheqjen e Princit të kurorës  Selman bin Abdul Aziz si dhe Zëvëdëskryeministri  dhe Ministri i Mbrotjës Khalid bin Sultan bin Abdul Aziz, në Rijad të Arabisë Saudite u  organizua dhenia e çmimit ‘Princ Sulltan’ për memorizimin e Kuranit.

Kanë marrë pjesë 117 konkurrent nga ushtritë e 26 vendeve myslimane, Jordania, Bahreini, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Senegali, Sudani, Kuvajti, Maroku, Nigeria, Jemeni, Indonezia, Pakistani, Brunei Darussalam, Bangladeshi, Çadi, Sulltanati i Omanit, Katari, Libia, Malajzia, Egjipti, Mauritania, Xhibuti, Komoret dhe Afganistani.

Pjestarët e FSK-së gjatë këtij evenimenti u takuan edhe me studentet Kosovarë që studiojne në Mbretërinë e Arabisë Saudite si dhe bënë ritualin e Umrës në Mekkën e Bekuar./ Besimtari.com/

ln_199_1 SHR_2638

         

Previous articleSulmohet me thikë 13 vjeçari në Shkup, sepse nuk e puthi kryqin!
Next articlePERSE KESHTU?