PIJE QË DJEG YNDYRAT DHE LARGON PESHËN E TEPËRT

0
288

1. Një lugë Cumin i bluar.

2. Një kokërr limoni e prerë në fleta me gjithë lëkurë dhe fara.

3. Çerek luge kanellë + gjysëm luge xhenxhenfil.

I shton të gjitha këto në një gotë të madhe me ujë të vluar më parë dhe pastaj e ëmbëlton me mjalt.

Kjo pihet rreth 20 minuta para ngrënies, dhe shoqërohet me një kokërr mollë ose dardhë, 3 herë në ditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here