Përdoreni këtë lëng për të pasur stomak të shëndetshëm

0
285

Fryrja dhe gazrat shpesh mund të shkaktojnë problem të madh. Ja si ta zgjidhni lehtë dhe pa shpenzuar para me ndihmën e vetëm një pijeje nga kuzhina juaj!

Fryrja dhe gazrat krijojnë dhembje në stomak dhe e bëjnë njeriun të mos ndihet këndshëm. Ja, pra, si ta zgjidhni këtë problem në mënyrë natyrore.

Zgjidhja gjendet në uthullën e mollës, e cila përmban dy përbërës kryesorë për tretje të shëndetshme dhe punë të zorrëve – pektinën dhe enzimat digjestive, transmeton Telegrafi.

Pektina është amidon i cili nxit punën e baktereve të mira në zorrë dhe ndihmon që ushqimi të zbërthehet gjatë tretjes.

Nëse stomaku ju është i fryrë dhe ka gazra, përzieni dy lugë uthull molle në një gotë të nxehtë dhe pini çdo ditë.

Ekspertët theksojnë që uthulla e mollës mund të zgjidhë problemin e fryrjes i cili shkaktohet me helmim nga ushqimi, mirëpo për çdo rast para konsumimit të këtij ilaçi natyror këshillohuni me mjekun.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here