Home Zgjodhëm për ju. Ky lëng MAHNITES, pastron trupi juaj nga helmet, ju ndihmon të humbni...

Ky lëng MAHNITES, pastron trupi juaj nga helmet, ju ndihmon të humbni peshë dhe të zvogëloni enjtjet apo fryrjen e nyjeve

Lëngu mahnitës I anasit do t’ju ndihmojë të pastroni trupin tuaj nga të gjitha toksina të dëmshme, të zvogëlojë fryrjen dhe dhimbje në nyjet tuaja. Do të forcojë sistemin tuaj imunitar. Mahnitëse , apo jo ?!
Eshtë shumë e thjeshtë. Vetëm pini lëngun e ananasit çdo mëngjes, para mëngjesit dhe do të habiteni nga rezultatet. Të gjithë e duam ananasin, apo jo? Ananasi eshte frut tropikal i ëmbël dhe i shijshëm. Ata janë të ngarkuar me ushqyes të shëndetshëm dhe antioksidantë dhe mund të ofrojnë shumë përfitime shëndetësore. Ananasi është jashtëzakonisht efektiv kundër fryrjes dhe celulitit.

Eliminon parazitët e zorrëve.
Një studim i kohëve të fundit ka konfirmuar se pirja e lëngut të pineapës 3 ditë me radhë mund të eliminojë me sukses krimbat dhe parazitët e zorrëve.
Përmirëson funksionin tuaj tiroide
Përmban sasi të lartë të jodit dhe bromelain të cilat rrisin funksionimin tuaj të tiroide dhe për të parandaluar një numër të problemeve shëndetësore.
Balancon nivelet e elektroliteve
Ananasi është i ngarkuar me kalium, që do të thotë se ju ndihm të eliminoni lodhjen dhe të balanconi nivelin e elektroliteve.
Eliminon toksinat nga trupi juaj
Ananasi është i mbushur me enzima të veçantë dhe antioksidantë, të cilat do të pastrojnë trupin tuaj nga toksina .
Përmirëson tretjen
Bromelain do të përmirësojë edhe tretjen tuaj.
Përforcon mishrat dhe dhëmbët
Ananasi është i mbushur me kalcium, një mineral i cili është jetik për shëndetin e duhur të kockave dhe të dhëmbëve.
Parandalon kancerin
Shumë ekspertë pohojnë se bromelain është më efektive se ilaçi konvencional i kimioterapisë i quajtur 5-flurouracil, në më shumë se një lloj qelizash kanceri.

RECETA E LENGUT TE ANANASIT:

1 litër ujë
1 ananas mesatar
6 gjethe menteje

Përgatitja:
Qëro ananasin dhe preje në copa të vogla.
Vendose në kavanoz. Më pas hidhni gjethet e mentes dhe uje.
Mbylle kavanozin dhe lëre në frigorifer për 8-10 orë (brenda natës).

Burimi: Revista Natyrore Shërimit

Previous articleUshqimi Nr.1 në Botë kundër Sulmit në Zemër, Hipertensionit, Goditjes në Tru dhe Kolesterolit.
Next articleTë gjithë prindërit duhet ta dinë: Largoni parazitët e kokës pothuajse menjëherë me këtë mënyrë që doktorët nuk jua tregojnë kurrë!