Home Zgjodhëm për ju. Ilaç natyral shtëpiak për gjëndrrën tiroide; do të dëshironi ta ndani me...

Ilaç natyral shtëpiak për gjëndrrën tiroide; do të dëshironi ta ndani me të gjithë!

Ilaç natyral shtëpiak për gjëndrrën tiroide; do të dëshironi ta ndani me të gjithë!

Përveç që është i shijshëm, ky lëng është edhe shumë efektiv dhe i lehtë për t’u përgatitur…

Deri më tani keni provuar shumë barna që ndikojnë në funksionimin e gjëndrës tiroide, por rezultatet nuk ishin të kënaqshme? Provoni këtë ilaç natyror bimor. Gjëndra tiroide është një gjëndër endokrine, e cila përdorë jod për prodhimin e hormoneve dhe e rregullon metabolizmin.

Ajo ndikon edhe në funksione të tjera të rëndësishme në trup. Megjithatë, në punën e gjëndrës tiroide mund të ndikojnë në një sërë faktorësh që mund të shkaktojnë probleme të ndryshme shëndetësore.

Ne ju paraqesim një recetë në bazë natyrore e cila e përmirëson gjëndrën tiroide dhe përmirëson shëndetin e përgjithshëm.

Përbërësit: ¼ lugë xhenxhefil i bluar, një gjysmë lugë gjelle kanellë e bluar, ¾ filxhan lëng i shtrydhur portokalli (rreth 3, 4 portokaj), ¼ filxhan lëng i shtrydhur limoni (rreth 1-2 limona), 1 filxhan lëng boronice (pa sheqer), ¼ lugë gjelle arrëmyshk i bluar, 7 gota ujë.

Përgatitja: vlojeni ujin, uleni temperaturën dhe shtojeni lëngun e boronicës, xhenxhefilin, kanellën dhe arrëmyshkin dhe përzijini të gjithë përbërësit. Përzijeni mirë dhe zijeni përzierjen në temperaturë të ulët për 20 minuta. Lëreni përzierjen të ftohet në temperaturë të dhomës. Kur të jetë ftohur, shtoni lëngun e portokallit, lëngun e limonit dhe ca kocka akull.

Shijojeni këtë pije të shëndetshme!

Previous articleVDIQ I ZHVESHUR – SUBHANALLAH
Next articleThuaje shtatë herë këtë lutje nëse do që Xheneti të bëjë dua për ty