Fëmija 12 -muajsh ka vdekur në provincën Homs shkak të stuhisë me borë (Video)

0
382

                                                                                                             2yv6n3p

Aktivistët sirianë raportuan për fëmijën 12 -muajsh i cili ka vdekur në provincën Homs shkak të stuhisë me borë.

Një pamje që ta thyen zemrën ka qarkulluar në internet duke treguar një të mitur i cili u nda nga jeta në qytetin e sulmuar al-Rastan, duart e tij të vogla ishin ngrirë dhe sytë e tij të hapur po e shikonin shpirtin e tij duke fluturuar në një vend tjetër më të mirë.

Një stuhi me emrin Aleksa është përfshirë nëpër tërë Sirinë dhe Libanin, duke sjellë me vete erëra të forta dhe temperatura të ulëta dhe duke shënuar fillimin e dimrit të tretë prej që ka filluar revolucioni sirian në mars të vitit 2011. Dy persona kanë vdekur dhe 14 të tjerë u plagosën për shkak të motit të ftoftë.”

http://www.youtube.com/watch?v=9yx-2sbWOK0&bpctr=1386890964

/zamanalwasal/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here