Aronia ndihmon dhe përmirëson në këto sëmundje

0
373

Hulumtimet e fundit tregojnë se aronia:

– përmirëson qarkullimin e gjakut dhe forcon zemrën

– përmirëson ndjeshëm elasticitetin e enëve të gjakut
– normalizon nivelet e presionit të gjakut
– ndikon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare
– ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës
– liron trupin nga toksinat dhe metalet e rënda
– ka një ndikim pozitiv në proceset post-operative
– ndihmon në trajtimin e infeksioneve të traktit urinar
– ndihmon luftën kundër baktereve dhe në ftohje
– përmirëson kujtesën
– ngadalëson procesin e plakjes së qelizave
– pengon formimin e yndyrave
– përmirëson funksionin e mëlçisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here