Home Lajme SHBA: Diskriminohet nxënësja muslimane

SHBA: Diskriminohet nxënësja muslimane

Babai i nxënëses muslimane është ankuar se mësuesja e ka ndaluar vajzën e tij dhe e ka pyetur a ka bombë me vete.

Abdirizak Aden, tha se mësuesja e Shkollës Shiloh në Gwinet të shtetit Georgia e ka ndalur vajzën 13 vjeçare e cila mban hixhabin dhe e ka pyetur se a mban bombë.

Aden i tha Atlanta Journal se ai dhe vajza e tij janë të mërzitur nga komentet e mësueses, shkruan New York Post

Sloan Roach, zëdhënëse e shkollës tha se komentet e mësueses janë të papërshtatshme dhe se drejtori i shkollës i ka kërkuar falje familjes së nxënëses.

Previous articleA i dini cilat janë kafshët dhe insektet e përmendura në Kuran?
Next article20 vite nga mbarimi i luftës, në Bosnje gjurmët ende nuk janë zhdukur