Vaji i hudhrës: Mrekullia e mjekësisë popullore kundër sëmundjeve të rënda (Recetë)

0
418

Ndër tjerash, ky vaj parandalon mbylljen e enëve të gjakut, trurit, sëmundjeve të zemrës, gulçimit në frymëmarrje, sklerozës…

Një kokë hudhër të madhësisë mesatare, pastrojeni mirë dhe bëni një ilaç popullor tepër efektiv.

Vendoseni në një kavanoz qelqi dhe hidhni vaj luledielli të parafinuar dhe pastaj vëjeni në frigorifer.

Të nesërmen, shtrydheni një lugë çaji lëng limoni dhe shtoni sa më shumë vaj të hudhrës dhe përzieni.

Pini tri herë në ditë gjysmë ore para ngrënies. Kjo kurë zgjat 1-3 muaj dhe pas një pushimi një mujor mund ta përsëritni sërish.

Ky vaj është shumë i dobishëm për parandalimin nga spazmat apo mbylljen e enëve të gjakut, dëmtimeve në tru, sëmundjeve të zemrës, vështirësitë në frymëmarrje si dhe sklerozës. Është një ilaç i shkëlqyer për zgjerimin e enëve të gjakut./femra.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here