Njihuni me mrekulline qe ben vazelina

0
534

NJIHUNI ME MREKULLINE QE BEN VAZELINA

Ka shume produkte per te cilat dime shume pak, e tille eshte edhe vazelina per te cilen kemi pak njohuri. Megjithate ky produkt eshte shume i nevojshem ne perditshmerine tone. Lista qe do tju paraqesim me poshte do te tregoje sa e nevojshme eshte vazelina ne jeten tone.

1. vazeline ka veti zbutese, ajo zbut berrylat tuaj te thate ose te carat qe lidhen me mungesen e lageshtise gjate dimrit. 
2. Per te mos pasur te kuq buzesh mbi dhembet tuaj, vendosni pak vazeline ne dhembe per t’i mbajtur ata te bardhe! Kjo eshte nje metode qe perdoret gjeresisht ne teknikat profesionale te grimit.
3. Per te mbajtur sa me shume aromen e parfumit tuaj, paraprakisht fshije qafen me nje pambuk me vazeline dhe me pas spruconi parfumin.
4. Per te shmangur njollat ne fytyre gjate Robes qe lyeni floket tuaj, aplikoni pak vazeline ne konturet e fytyres tuaj.
5. Pas rruajtjes lyeni fytyren tuja me vazeline ajo urban te zbutur lekuren dhe parandalon skuqjen.
6. Nese keni lekure shume te thate, masazhoni fytyren dhe pier’ me vazeline per to here ate me te bute. Kini kujdes hidheni me sasi jo shume te madhe, sidomos nese keni lekure shume te ndjeshme. Ky eshte nje produkt shume i yndyrshem qe mund te bllokoj poret.
7. Nese doni te depiloni vetullat tuaja pa dhimbje, aplikoni pak vazeline lereni per pak minuta, ajo zbut lekuren dhe ndihmon ne heqjen e qimeve me lehte dhe pa dhimbje .
8. Per te hequr qerpiket false lyeni ato me pake vazeline.
9. Per te pasur nje rimel sa me te mire perzieni pak me vazeline dhe do te keni nje pamje te shkelqyer.
10. Per te mbajtur buzet tuaja te buta, perdorni vazeline. Ajo eshte ideale ne dimer, sidomos per te riparuar te carat e krijuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here