Kjo recetë është gjithçka që ju duhet për shëndetin e veshkave!

Çdo ditë veshkat pastrojnë një sasi të madhe të gjakut me qëllim që të largohen produktet e dëmshme me anë të urinës. Në fakt, stili i keq i jetesës mund të ndikojë direkt që këto toksina të qëndrojnë shumë gjatë në trup, duke dëmtuar kështu funksionet e veshkave. Prandaj ju duhet të kujdeseni në mënyrë natyrale që ky organ shumë i rëndësishëm të kryejë siç duhet funksionet e tij. Dhe kjo recetë që ne do t’ju tregojmë më poshtë është gjithçka që ju duhet për shëndetin e këtij organi. Baza e recetës është borziloku, pasi është shumë i njohur për vlerat e vitaminës A, C, K, hekurit dhe folates, që janë shumë të rëndësishme për veshkat.
Përbërësit: 
1 tufë me borzilok të freskët;
8 filxhanë me ujë të filtruar;
2 lugë me mjaltë organikë;
Lëngun e gjysmës së limonit;
Përgatitja:
Lani mirë gjethet e borzilokut. Ndërkohë vendosini ujin për të zierë dhe pastaj hidhni borzilokun. Lëri të qëndrojnë për 10 minuta. Gjatë servirjes shtoni limonë dhe mjaltë për t’i dhënë më shumë shije. Këshillohet të konsumoni 2 filxhanë në ditë./shije

Leave a Reply