Ja si bëhet një padishpanjë perfekte (Receta dhe procedura)

0
355

Përbërësit

5 vezë

1,5 gota sheqer

1 gotë të çajit nisheste gruri

1 gotë miell

gjysmë gote ujëtë vakët

1 Pluhur pjekje

1 vanilje

Hapat

  1. Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë dhe i përzieni me mikser rreth 7-8 minuta.
  2. Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe e vazhdoni përzierjën me mikser.
  3. Tek ena e pjekjës e lyeni me vendosni letrën e pjekjës dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.
  4. Padishpanjën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë për rreth 20 minuta, pastaj e ulim temperaturën dhe e vazhdojmë pjekjën edhe 15 minuta.

Ju bëftë mirë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here