Ilaçi Natyror Për Flokë Dhe Shikim Më Të Mirë –

Humbja e shikimit dhe dëmtimi i flokëve shkaktohen nga procesi i plakjes dhe mund të trajtohen natyrshëm …

Receta e mëposhtme mund t’ju ndihmojë që t’i trajtoni këto dy probleme.

Gjërat që ju nevoiten për përgatitjen e këtij ilaçi janë:

1kg mjaltë

3 thelpinj hudhër

4 lemona

200 gr vaj të farave të lirit

Pastrojeni hudhrën dhe përzieni atë me limonët në një mikser, pastaj shtoni edhe vajin e farave të lirit dhe më pas mjaltin. Përzieni të gjithë përbërësit derisa të formoni një masë homogjene.

Përzierjen më pas e vendosni në një kavanoz, e mbyllni mirë dhe e vendosni në frigorifer.

Për tre ditë rradhazi konsumojeni një lugë gjelle 30 minuta para ngrënies.

Leave a Reply