Home Lajme Gaza: Qassam kapën pilotin e avionit të rrëzuar

Gaza: Qassam kapën pilotin e avionit të rrëzuar

Forcat ushtarake të Hamasit “Qassam” njoftojnë se e kanë zënë peng pilotin izraelit

Forcat ushtarake të Hamasit përmes zyrës së saj informative në internet bëjnë të ditur se kan kapur peng një pilot të avionit ushtarak të cilën e rrëzuan me raketat e tyre.

Mediat izraelite e konfirmuan më herët se është rrëzuar një raket F16 mbi rripin e gazës dhe janë shkëputur lidhjet me pilotin e saj.

Previous articleRrëzohet avioni izraelit në Gaza?
Next articleJahjaga duartroket në ceremoni mortore