Si ta qetësojmë kollën? –

0
280

Si ta qetësojmë kollën?

KREM I BANANEVE
Ja se çfarë do t’ju nevojitet:
– 2 banane organike të pjekura (shikoni për ato me pika).
– 2 lugë mjaltë të papërpunuar organik.
– 400 ml ujë.

Pergatitja:
Filloni të vloni ujin dhe ndersa prisni, hidhni bananet e shtypura në një tas të madh. Rekomandohet përdorimi i një lugë të madhe druri, për rezultatet më të mira. Pastaj shtoni ujë të valë në tas. Mbulojeni dhe lereni per tridhjetë minuta. Pasi të ftohet, shtoni mjaltin organik të papërpunuar dhe përziejeni atë.

Perdorimi:
Rekomandohet që të merrni afërsisht 100 ml të kremit të kollës, 4 herë në ditë. Ky krem do t’ju ndihmojë të gjeni lehtësim pasi trupi juaj vazhdon te kuroje vete-veten nga çdo gjë që shkakton kollën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here