Shëroni thembrat e plasaritura vetëm me këtë përzierje

0
422

Këmbët janë një ndër pjesët e trupit që tregojnë shumë për personalitetin tuaj. Ndaj, është jashtëzakonisht e rëndësishme t’u kushtohet vëmendje atyre. Ne shpesh tentojmë të injorojmë këmbët tona dhe rezultatet janë këmbë të thata dhe thembra të plasaritura.

Vaji i livandos është i njohur për vetitë shëruese për shumë sëmundje të lëkurës. Ky vaj esencial shëron poashtu ka veti të fuqishme antibakteriale që trajtojnë në mënyrë efektive infeksionet e lëkurës. Vaji i mentes i bën gishtërinjtë më të çlodhur dhe këmbët e përthithin atë shumë mirë.

Vaji i kokosit rekomandohet si një agjent freskues për lëkurën tuaj. Ai shëron inflamacionet e lëkurës dhe ka efekte shumë qetësuese në trup.

Përbërësit:

1 gotë kripë

1/3 gotë vaj kokosi

10 pika vaj mente esencial

5 pika vaj livando

Udhëzime:

Kombinoni të gjithë përbërësit në një tas qelqi ose qeramike. Merrni rreth 1 lugë gjelle nga kjo përzierje dhe hidheni mbi secilën këmbë. Masazhojini ato ngadalë duke u kushtuar rëndësi të veçantë zonave të thata dhe thembrave të plasaritura. Këtë mund ta bëni pak para se të flini, sepse i qetëson në një masë të madhe këmbët./tesheshi.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here