Kos me arrë kokosi dhe boronica, mëngjesi i duhur për të nisur ditën shëndetshëm

0
394

Boronicat janë në kohën e tyre më të mirë dhe një mëngjesi i nisur me fruta kryesisht stinore është shumë efikas për të nisur mirë ditën, marr gjithë energjitë që duhen dhe mbi të gjitha të ruajm peshën. Një mëngjes i nisur me fruta është i pershtatshëm për çdo grup njerëzish.

Mund të jetë dhe një snack i mirë për pasditet kur ju merr uri.

Përbërsit për 1 person

1 gotë kos, për ju që jeni intolerant ndaj laktozës mund ta bëni me kos soje

1 lugë miell arre kokosi

Një dorë plot me boronica

Pergatitja

Përzjeni kosin me arrën e kokosit dhe vendoseni në një tas, sipër vendosini boronicat./tesheshi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here